چاپ        ارسال به دوست

چیز‌هایی که گوگل درباره‌ی ما می‌داند

هر روز ده‌ها لغت را با گوگل جستجو می‌کنیم، از دستیار صوتی و موقعیت یاب گوگل استفاده می‌کنیم. اما آیا گوکل به کار‌هایی که می‌کنیم اهمیت می‌دهد؟

باید گفت بله، تمامی این اطلاعات در سرور‌های گوگل ذخیره می‌شوند. به گفته گوگل این اطلاعات تنها برای بهینه سازی و پیشرفت هر چه بهتر خدمات این شرکت است. اما قطعا از این اطلاعات برای تبلیغات هدفمند متناسب با سلایق شما نیز استفاده می‌شود. تا به حال چند بار شده است دنبال محصولی در اینترنت باشید اما تبلیغی از همان محصول از یک شرکت رقیب مشاهده کنید؟

کلماتی که جست و جو میکنید

گوگل تمامی عبارت‌هایی را که جستجو می‌کنید در سرورهای خود ذخیره می‌کند. حتی گوگل اطلاعاتی در مورد زمان جستجوها نیز دارد. گوگل به شما می‌گوید در جمعه‌ها بیشتر جستجو می‌کنید یا شنبه‌ها، در امروز صبح  به دنبال چه چیزی بودید و بعد از بازگشت از  کار به چه سایت‌هایی رفته‌اید. درواقع اطلاعات کاملی در مورد میزان استفاده روزانه شما از اینترنت.

مکان های که می روید

گوگل می‌داند کجا زندگی می‌کنید، کجا رفته‌اید و در این لحظه کجا هستید. شاید این اطلاعات برای کسانی که زیاد سفر می‌کنند جالب و از طرفی برای کسانی که به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهند نگران کننده باشد.البته این اطلاعات در صورتی  جمع‌آوری می‌شود که  یک ابزار مجهز به GPS داشته باشید و در قسمت تنظیمات، در location services، دسترسی‌های لازم را داده باشید.

و اطلاعاتی از دستگاه تان...

اگر در تقویم موبایل خود قراری برای فردا تنظیم کنید، گوگل از آن با خبر می‌شود. همچنین رمز‌های عبور وای فای و دستوراتی که به دستیار صوتی گوگل (Google now) نیز می‌دهیم در سرور‌های گوگل ذخیره می‌شوند.


٠٩:٢٧ - شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨٠٩    /    تعداد نمایش : ١٦٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج