• 1402/06/22 - 14:36
  • - تعداد بازدید: 171
  • - تعداد بازدیدکننده: 169
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

انعقاد تفاهم نامه اجرای پروژه فیبرنوری بین شهرداری بندرعباس و شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات

تفاهم نامه اجرای پروژه فیبرنوری میان شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات و شهرداری بندرعباس منعقد شد

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری بندرعباس؛ شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات، ضمن اجرای پروژه FTTH ، حدود 87/5 کیلومتر  فیبر نوری اختصاصی جهت شهرداری بندرعباس را نیز اجرا می نماید و با توجه به این تفاهم نامه؛ توسعه شبکه فیبر نوری به منظور ارائه سرویس  FTTH در سطح شهر بندرعباس اجرا می گردد.

رئیس سازمان فاوا گفت: شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات به صورت فاز بندی شده نسبت به اجرای این پروژه اقدام می نماید که در فاز اول همزمان با اجرای پروژه FTTH درمسیرهای مشترک 25 کیلومتر فیبرنوری اختصاصی طبق مشخصات فنی سازمان فاوا شهرداری بندرعباس برای توسعه ارتباطات شهرداری، مناطق چهارگانه و سازمان های تابعه نیز اجرا می شود و در فاز دوم نیز پس از اجرای پروژه FTTH، حدود5/62 کیلومتر فیبر نوری اختصاصی شهرداری بندرعباس در مسیرهای غیر مشترک برای شهرداری اجرا خواهد گردید.

فاطمه اهل کوت خاطر نشان کرد: توسعه فیبر نوری نقش مهمی در توسعه شهر هوشمند دارد

وی گفت: فیبر نوری یک رسانه ارتباطی بسیار سریع و کارآمد است که می تواند برای انتقال حجم زیادی از داده ها در فواصل طولانی استفاده شود

اهل کوت افزود: این ویژگی ها فیبر نوری را به گزینه ای ایده آل برای پشتیبانی از برنامه ها و خدمات شهر هوشمند تبدیل می کند و با توجه به نگرش شهرداریها در هوشمندسازی، یکی از اولویت های سازمان در انجام پروژه های فناوری اطلاعات رعایت استانداردهای لازم و قانونی است.

رئیس سازمان فاوا در ادامه  با توجه به عملیات اجرایی این پروژه ملی در شهر بندرعباس به برخی از برنامه ها و خدمات شهر هوشمند که از فیبر نوری استفاده می کنند نام برد که به مدیریت حمل و نقل، نظارت شهری، کنترل انرژی، مراقبت از سلامت می توان اشاره کرد.

 وی تاکید کرد:  توسعه فیبر نوری یک سرمایه گذاری کلیدی برای شهرهایی است که می خواهند به اهداف شهر هوشمند دست یابند و فیبر نوری سرعت، کارایی و قابلیت مورد نیاز برای اجرای برنامه های شهر هوشمند را فراهم می کند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,عمومی,فناوری,دنیای فناوری,اخبارتکنولوژی,تست,اسلایدر اصلی سایت,اخبار ویژه,اخبار مهم
  • کد خبر : 16901
کلمات کلیدی
armaghan barmaki
خبرنگار

armaghan barmaki

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید