چاپ        ارسال به دوستویندوز 11 برنامه های جاسوسی را لو میدهد

به گزارش ثریا شرکت مایکروسافت برای ویندوز ۱۱ ابزار حفظ حریم خصوصی جدیدی را در دست توسعه دارد که اکنون در حال آزمایش است. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد که ببینند چه برنامه‌هایی اخیراً به قطعات حساس سخت افزاری، مانند وب کم دسترسی پیدا کرده اند.

خبر ویژگی حسابرسی حریم خصوصی توسط دیوید وستون یکی از معاونان مایکروسافت، برای امنیت سازمانی و سیستم عامل، در توییتر اعلام شد.

این ویژگی در بخش تنظیمات (در حریم خصوصی و امنیت مجوز‌های برنامه ها) قرار دارد، جایی که می‌توانید فهرستی از فعالیت‌های اخیر را مشاهده کنید، تا ببینید به عنوان مثال، کدام برنامه‌ها در هفته گذشته به میکروفون یا دوربین دستگاه شما دسترسی داشته‌اند.

گفته می‌شود این ویژگی، برنامه‌هایی را که به مخاطبین شما یا جزئیات مربوط به موقعیت مکانی، تماس‌های تلفنی و موارد دیگر دسترسی داشته‌اند، نگه می‌دارد. در هر نمونه، زمان و تاریخ دقیق دسترسی به سخت افزار یا عملکرد مورد نظر به کاربر گزارش می‌شود.

مایکروسافت مدت‌هاست (به ویژه از زمان ظهور ویندوز ۱۰) که در حفظ حریم خصوصی ویندوز، مشکل دارد. بنابراین توسعه این ویژگی امنیتی نشان می‌دهد که این شرکت به فکر افتاده و احتمالا در آینده بیشتر روی امنیت سیستم عامل خود، کار خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران


١٠:٥٣ - چهارشنبه ١ تير ١٤٠١    /    شماره : ١٣٨٣٢    /    تعداد نمایش : ١٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج